Uwaga! Work Service ostrzega, przed fałszywymi ofertami pracy na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych,
w których przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych.

Dowiedz się więcej
Relacje inwestorskie
> Strona główna > Centrum prasowe > Informacje prasowe > Ekspert HR komentuje > Trzy fale zalewają polski rynek pracy

Trzy fale zalewają polski rynek pracy

Kolejny miesiąc z rzędu obserwujemy wzrost ilości miejsc pracy oraz wzrost wynagrodzeń w Polsce – wynika z najnowszych danych publikowanych przez GUS. Na obecną regularnie poprawiającą się sytuację wpływają trzy czynniki stymulujące wzrosty polskiego rynku pracy.

 

Najnowsze dane publikowane przez GUS wskazują na zwiększenie poziomu zatrudnienia rok do roku w sektorze przedsiębiorstw o przeszło 3,6% do poziomu 5,526 mln osób.

 

Naturalnym jest wzrost ilości miejsc pracy w okresach wakacyjnych wynikający z pojawienia się jak co roku sezonowych ofert pracy, z których korzystają na rodzimym rynku osoby szukające zatrudnienia. Potwierdzają to dane płynące z Polskich Agencji Zatrudnienia o ponad kilkunastoprocentowym wzroście rynku pracy tymczasowej w I półroczu 2011, co zawsze przekłada się na późniejsze wzrosty zatrudnienia w całości przemysłu” – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service SA. „Otwarcie rynku niemieckiego jak szacujemy dało możliwość wyjazdu już ponad 100 000 pracowników. Na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy okresu wakacyjnego w polaczeniu z dużymi wyjazdami do Holandii tworzy to kolejna fale popytu na Polskiego pracownika. Przekłada się to na spadek podaży pracowników w Polsce i obserwowany wzrost wynagrodzeń” – dodaje Tomasz Hanczarek.

 

Trzecią falą wzrostu zatrudnienia jest ze wzrost produkcji w całym 2011 roku. W stosunku do analogicznych okresów 2010 roku wzrost produkcji sprzedanej o ponad 8% generuje wśród Polskich przedsiębiorców poczucie rosnącego bezpieczeństwa popytu na wyroby i skłania ich do podnoszenia zatrudnienia.

 

Poziom wynagrodzeń na przestrzeni ostatniego miesiąca uległ poprawie w wysokości 3,3% i wynosi obecnie 3600,47 zł. W porównaniu do czerwca zeszłego roku obecny wynik jest lepszy o 5,8%.

 

Wskazane trzy fale stymulują polski rynek pracy zalewając niepokojące lub względnie złe informacje z rynków globalnych oraz niestabilność na osi państw basenu morza śródziemnego (Grecja, Włochy, Hiszpania). Dzięki znalezieniu się naszego rynku pod wpływem tych trzech czynników po raz kolejny stajem się odporni na niestabilność globalna i wyróżniamy się na europejskiej mapie gospodarczo-zatrudnieniowej” – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service SA. „W dalszych kwartałach 2011 roku spodziewamy się niewielkiego wpływu zakończenia prac sezonowych i kontynuacje stabilnego wzrostu popytu na prace w Polsce. Malejąca inflacja nie powinna prowokować presji wynagrodzeniowej oczekujemy zatem powolniejszego wzrostu wynagrodzeń niż wynikałoby z rosnącego popytu na prace” – podsumowuje Tomasz Hanczarek.

 

***

 

Grupa Kapitałowa Work Service S.A. świadczy usługi w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalizuje się w poszukiwaniu i rekrutacji wykwalifikowanych pracowników, doradztwie personalnym,  pełnym outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami i procesami pomocniczymi w przedsiębiorstwach oraz oferowaniem rozwiązań opartych o wykorzystanie umów o pracę tymczasową. Grupa Kapitałowa Work Service S.A. jest największą firmą usługową na polskim rynku HR, prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów i przedstawicielstw oraz za granicą w pięciu krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Work Service działa od 1999 roku, a dzięki długoletniej współpracy z największymi pracodawcami w kraju i za granicą posiada pełną wiedzę na temat rynku pracy i kompleksowych rozwiązań wspomagających zarządzanie. Już ponad 2000 firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie, doceniając doświadczenie, profesjonalizm i indywidualne podejście. Każdego roku dzięki Work Service zatrudnienie znajduje blisko 150 tysięcy osób.

 

Więcej informacji:

Krzysztof Inglot,

Rzecznik Prasowy, Work Service SA

tel. 508 040 345,

krzysztof.inglot@workservice.pl

 

Pobierz PDF:

do góry

Kontakt
dla mediów

Biuro prasowe

Rzecznik prasowy

Andrzej Kubisiak


Andrzej Kubisiak

tel. +[48] 512 176 030
andrzej.kubisiak@workservice.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×