Uwaga! Work Service ostrzega, przed fałszywymi ofertami pracy na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych,
w których przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych.

Dowiedz się więcej
Relacje inwestorskie
> Strona główna > Centrum prasowe > Informacje prasowe > Ekspert HR komentuje > Praca tymczasowa pomoże polskim przedsiębiorcom

Praca tymczasowa pomoże polskim przedsiębiorcom

„Rynek pracy tymczasowej jest obecnie w fazie silnego wzrostu. Główną przyczyną jego rozwoju jest coraz większa awersja polskich przedsiębiorców do tworzenia nowych miejsc pracy. Duża niepewność na rynku pracy wywołana jest głównie destabilizacją makroekonomiczną, co przekłada się na większe ryzyko związane ze spadkiem produkcji. Obawa przed załamaniem popytu na światowych rynkach skłania pracodawców do przyjmowania elastycznych form zatrudniania pracowników. W perspektywie najbliższego roku przedsiębiorcy nie są pewni na jak długo wystarczy im zamówień, dlatego starają się obecnie przygotować na możliwe nadejście recesji. Dla agencji pracy tymczasowej oznacza to dużą liczbę nowych firm, które zgłaszają się o pomoc w znajdowaniu elastycznych form zatrudnienia. W naszym przypadku, w ostatnich miesiącach, odnotowujemy znaczący wzrost zainteresowania pracą tymczasową.

Patrząc w dalszej perspektywie spodziewamy się wzrostu zatrudnienia w outsourcingu HR. Szczególne warunki stwarza wygaszanie funkcjonowania ustawy antykryzysowej, co od przyszłego roku będzie uniemożliwiać pracodawcom zatrudnianie pracowników na umowy na czas określony na dłużej niż przez dwa lata. Nowa sytuacja na rynku pracy, która będzie miała miejsce po wygaśnięciu tej ustawy, w znacznym stopniu przełoży się na obecny stan sektora pracy tymczasowej. Dotychczas Polska plasowała się w końcówce europejskiej, pod kątem udziału zatrudnienia pracowników tymczasowych - stosunek pracowników zatrudnianych w Polsce na zasadach tymczasowych do pozostałych pracowników wynosił zaledwie 0,4%. Przy średniej europejskiej na poziomie 1,5% widać, że polski rynek pracy tymczasowej ma duże perspektywy wzrostu.” – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service SA.

 

***

 

Grupa Kapitałowa Work Service S.A. świadczy usługi w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalizuje się w poszukiwaniu i rekrutacji wykwalifikowanych pracowników, doradztwie personalnym,  pełnym outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami i procesami pomocniczymi w przedsiębiorstwach oraz oferowaniem rozwiązań opartych o wykorzystanie umów o pracę tymczasową. Grupa Kapitałowa Work Service S.A. jest największą firmą usługową na polskim rynku HR, prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów i przedstawicielstw oraz za granicą w pięciu krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Work Service działa od 1999 roku, a dzięki długoletniej współpracy z największymi pracodawcami w kraju i za granicą posiada pełną wiedzę na temat rynku pracy i kompleksowych rozwiązań wspomagających zarządzanie. Już ponad 2000 firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie, doceniając doświadczenie, profesjonalizm i indywidualne podejście. Każdego roku dzięki Work Service zatrudnienie znajduje blisko 150 tysięcy osób.

 

Więcej informacji:

Krzysztof Inglot,

Rzecznik Prasowy

tel. 508 040 345,

krzysztof.inglot@workservice.pl

 

Pobierz PDF:

do góry

Kontakt
dla mediów

Biuro prasowe

Rzecznik prasowy

Andrzej Kubisiak


Andrzej Kubisiak

tel. +[48] 512 176 030
andrzej.kubisiak@workservice.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×