Uwaga! Work Service ostrzega, przed fałszywymi ofertami pracy na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych,
w których przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych.

Dowiedz się więcej
Relacje inwestorskie
> Strona główna > Centrum prasowe > Informacje prasowe > Ekspert HR komentuje > Praca na wakacje – sprawdź jak zarobić najwięcej

Praca na wakacje – sprawdź jak zarobić najwięcej

Coraz bardziej słoneczna pogoda za oknem skłania do snucia planów na zbliżający się wakacyjny czas. Jednak dla wielu osób najbliższe letnie miesiące to okres wytężonej pracy, która może przynosić znaczny zarobek. Pomoc biurowa, hostessa i kurier to wakacyjne zawody, które przyniosą tego lata największe średnie zyski – wynika z najnowszych danych przygotowanych przez firmę Work Service.

Początek czerwca oznacza zbliżający się koniec roku szkolnego i akademickiego, a tym samym wielkimi krokami nadchodzące wakacje. Dla wielu osób będzie to czas wypoczynku i relaksu, jednak coraz częściej Polacy w tym czasie szukają zajęcia dającego dodatkowe możliwości zarobku. Zanim rozpoczniemy poszukiwania pracy tymczasowej, która wypełni czas letnich miesięcy, warto zapoznać się z rankingiem TOP 10 prac wakacyjnych, wskazującym kto otrzymuje najwyższe płace.

Praca tymczasowa w okresie wakacyjnym z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Najwyższe wynagrodzenie za prace wakacyjne można uzyskać jako hostessa. Stawki godzinowe w tej profesji dochodzą nawet do poziomu 18 zł netto, co przy niespełna 85 godzinach pracy jest wstanie zapewnić środki na zagraniczną wycieczkę o wartości 1500 zł” – mówi Tomasz Hanczarek Prezes Zarządu Work Service S.A. - „Dokonując wyboru wakacyjnej profesji, należy zwracać uwagę na duże zróżnicowanie w płacach. Wynagrodzenie hostessy może wahać się od ponad 8 zł za godzinę do 18 zł. Najmniejsze zróżnicowanie płacowe występuje wśród osób rozdających ulotki, natomiast najwyższe średnie zarobki można uzyskać pracując jako pomoc biurowa” – dodaje Tomasz Hanczarek.

Nr

TOP 10 - prace wakacyjne

Od*

Do*

Średnia*

1

pomoc w biurze

10,1

17,0

13,6

2

hostessa

8,3

18,0

13,2

3

kurier

9,5

14,5

12,0

4

ankieter

8,9

14,0

11,5

5

rozwożenie pizzy

8,3

12,0

10,2

6

opieka do dzieci

7,7

11,0

9,4

7

prace sezonowe w ogrodnictwie

7,1

10,0

8,6

8

rozdawanie ulotek

8,2

9,0

8,6

9

kelner

6,0

10,0

8,0

10

pomoc kuchenna w restauracji

7,1

8,0

7,6

 

Dane własne - Work Service S.A.

*Stawki godzinowe
podawane w PLN

 

Trzecie miejsce w przygotowanym przez Work Service rankingu najbardziej dochodowych prac wakacyjnych zajęła profesja kuriera. Wysokie średnie zarobki na poziomie 12 zł netto za godzinę oraz sprzyjające warunki pracy na świeżym powietrzu, są dużymi atutami takiej formy wakacyjnego zatrudnienia.

Na dalszych miejscach można znaleźć jeszcze dwie prace tymczasowe, które zapewniają średnie zarobki przekraczające stawki godzinowe na poziomie 10 zł netto. Obie te profesje wymagają dodatkowych kompetencji. W przypadku ankietera wymagana jest podstawowa wiedza związana z realizacją badań socjologicznych, zaś od osób rozwożących pizzę zwykle oczekuje się posiadania środka transportu oraz prawa jazdy upoważniającego do korzystania z niego.

W okresie letnim, w Polsce jak i innych krajach, bardzo popularne są prace sezonowe związane z ogrodnictwem. Niestety na rodzimym rynku płace w tym sektorze są znacznie niższe niż za granicą, bo nie przekraczają one poziomu 10 zł za godzinę netto” komentuje Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service. „Natomiast wszystkie osoby liczące na dodatkowy zarobek, związany z pracą w kuchni lub przy świeżej żywności, powinny uprzednio zadbać o aktualne badania sanepidu. Bez aktualnych uprawnień nie ma co liczyć na uzyskanie pracy w gastronomii, a co za tym idzie możliwości otrzymywani dodatkowych napiwków” – podsumowuje Krzysztof Inglot.

 

Pobierz PDF:

do góry

Kontakt
dla mediów

Biuro prasowe

Rzecznik prasowy

Andrzej Kubisiak


Andrzej Kubisiak

tel. +[48] 512 176 030
andrzej.kubisiak@workservice.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×