Uwaga! Work Service ostrzega, przed fałszywymi ofertami pracy na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych,
w których przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych.

Dowiedz się więcej
Relacje inwestorskie
> Strona główna > Centrum prasowe > Informacje prasowe > Ekspert HR komentuje > Młody Polaku – zapomnij o studiach

Młody Polaku – zapomnij o studiach

Sprzedawca, robotnik i pracownik produkcyjny – takich ludzi obecnie najbardziej poszukują przedsiębiorcy. Technikum i szkoła zawodowa to teraz najlepsze kierunki drogi zawodowej dla młodzieży. Work Service przedstawia listę zawodów, w których zapotrzebowanie na pracowników jest największe.

Po przeprowadzeniu analizy ofert pracy w Urzędach Pracy na terenie kraju okazuje się, że najłatwiej o pracę jest sprzedawcom, robotnikom budowlanym i polowym, pracownikom produkcyjnym oraz elektrykom. Kolejne miejsca zajmują: pomoc kuchenna, technik prac biurowych oraz księgowy. Na dziewiątym miejscu rankingu plasuje się pilarz, a dziesiątkę zamyka kierowca kategorii C i D.

 

Lp.

 

Najbardziej poszukiwani specjaliści  w Polsce*

1.

Sprzedawca - Handlowiec

2.

Robotnik budowlany

3.

Robotnik polowy

4.

Pracownik produkcyjny

5.

Elektryk

6.

Pomoc kuchenna

7.

Technik prac biurowych

8.

Księgowy

9.

Pilarz

10.

Kierowca kategorii C i D

 *dane zaczerpnięte z Wojewódzkich Urzędów Pracy

 

Informacje z Wojewódzkich Urzędów Pracy tylko potwierdzają dane GUS na temat wysokiego bezrobocia wśród absolwentów szkół wyższych – tłumaczy Tomasz Hanczarek Prezes Work Service S.A. – Obecnie osobom, które mają wyższe wykształcenie, jest bardzo ciężko znaleźć pracę – bez względu na to, czy posiadają one doświadczenie i są specjalistami, czy też nie mają bogatego CV – dodaje Tomasz Hanczarek.

 

Czerpiąc informacje z Dolnośląskich Urzędów Pracy dowiadujemy się, że najwięcej ofert pracy posiada on dla kasjera i sprzedawcy oraz handlowców, czy też specjalistów ds. sprzedaży. Jest także zapotrzebowanie na monterów mebli, pracowników biurowych oraz konfekcjonerów.

 

Lp.

Najbardziej poszukiwani specjaliści
 na Dolnym Śląsku**

1.

Kasjer/ Sprzedawca

2.

Handlowiec/Specjalista ds. sprzedaży

3.

Monter mebli

4.

Pracownik biurowy

5.

Konfekcjoner

**dane zaczerpnięte z Dolnośląskich Urzędów Pracy

 

Oferty dla ludzi z niższym wykształceniem stanowią większość. - Na przestrzeni ostatnich kilku lat zauważamy, że trend ten utrwala się. Co prawda ogłoszenia pracy skierowane do osób z wyższym wykształceniem częściej trafiają do Internetu niż do Urzędów Pracy, ale i tak jest ich generalnie mniej – podsumowuje Krzysztof Inglot Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service S.A.

 

Sytuacja na rynku pracy jest trudna. Co można zatem poradzić młodym ludziom, którzy dopiero podejmują decyzje o swojej drodze zawodowej? – Najpewniejszym wyborem są technika lub szkoły zawodowe. Od lat brakuje specjalistów w niektórych dziedzinach np. spawaczy, tokarzy i elektryków o wysokich uprawnieniach. Okazuje się, że lepiej być świetnym elektrykiem lub handlowcem, niż bezrobotnym absolwentem, który z braku konkretnych umiejętności będzie zmuszony pracować poza wykształconym zawodem jako specjalista biurowy, czy sprzedawca. Jeśli młody człowiek koniecznie chce zdobyć wyższe wykształcenie zdecydowanie rekomendujemy uczelnie techniczne oraz szkoły, które mają wysoką renomę lub do których po prostu trudno się dostać  – radzi Krzysztof Inglot.

 

***

 

Grupa Kapitałowa Work Service działa od 1999 rokui jest największą firmą usługową na polskim rynku usług personalnych. Prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów oraz za granicą w 7 krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Specjalizuje się w restrukturyzacjach w obszarze HR, rekrutacji wykwalifikowanych pracowników, doradztwie personalnym oraz outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami. Oferuje także rozwiązania wykorzystujące umowy o pracę tymczasową. Już ponad 2000firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie, a blisko 150 tysięcy osób rocznie za jego pośrednictwem znajduje zatrudnienie. Work Service jest pierwszą spółką z sektora usług personalnych notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Więcej informacji:

Krzysztof Inglot,

Dyrektor Działu Rozwoju Rynków, Rzecznik Prasowy

mobile: +48 508 040 345

phone: +48 71 371 0927

e-mail: krzysztof.inglot@workservice.pl

www.workservice.pl

do góry

Kontakt
dla mediów

Biuro prasowe

Rzecznik prasowy

Andrzej Kubisiak


Andrzej Kubisiak

tel. +[48] 512 176 030
andrzej.kubisiak@workservice.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×