Uwaga! Work Service ostrzega, przed fałszywymi ofertami pracy na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych,
w których przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych.

Dowiedz się więcej
Relacje inwestorskie
> Strona główna > Centrum prasowe > Informacje prasowe > Ekspert HR komentuje > Bezrobocie może spaść do poziomu z przed kryzysu

Bezrobocie może spaść do poziomu z przed kryzysu

Najnowsze dane publikowane przez GUS świadczą o wzroście zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw, co potwierdza obserwowane w sektorze pracy tymczasowej pozytywne sygnały płynące z rynku. Wskaźniki zatrudnienia w oparciu o pracę tymczasową od wielu miesięcy pokazują wzrost. W połączeniu z perspektywą otwarcia niemieckiego rynku pracy wskazuje to na bardzo korzystne prognozy dla polskich pracowników.

 

Najnowsze dane publikowane przez GUS wskazują na zwiększenie poziomu zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw o przeszło 5 tysięcy pracowników do poziomu 104,1 tys.

 

Na chwilę obecną mamy do czynienia z ustabilizowaną sytuacją na rynku pracy, która w najbliższych tygodniach i miesiącach może ulec znaczącej zmianie. Otwarcie niemieckiego rynku pracy po 1 maja może skutkować gwałtownym spadkiem bezrobocia o 1-2 proc. do poziomów jakie notowaliśmy ostatnio przez wybuchem kryzysu finansowego” – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service S.A.

 

Prognozy dotyczące potencjału zatrudnienia na niemieckim rynku pracy wskazują, że u naszych zachodnich sąsiadów brakuje obecnie ok. 200-600 tysięcy pracowników. Dogodne stawki pracy oraz niewielka odległość od ojczyzny będą przyciągać pracowników z Polski. W największym stopniu otwarcie nowego rynku pracy będzie przekładało się na zmiany trendu wzrostowego liczby bezrobotnych z terenów wiejskich. Otwarcie niemieckiego rynku pracy i czekające tam oferty pracy sezonowej nałożą się na cykliczny wzrost zatrudnienia w polskim rolnictwie i znacząco obniżą rosnące bezrobocie na terenach wiejskich.

 

Spodziewamy się, że wyniki przyszłych kwartałów będą znacząco przewyższać dotychczasowe prognozy wskaźnika bezrobocia. Oznacza to dla pracodawców działających na polskim rynku, zagrożenie silnym bodźcem wzrostu wynagrodzeń wzmacnianym wysokim poziomem inflacji. Duże firmy już dziś szukają możliwości zabezpieczenia się przed takim scenariuszem zlecając analizy podaży pracowników na lokalnych rynkach pracy oraz analizując możliwości migracji wykwalifikowanych pracowników z województw wschodnich” – dodaje Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service S.A.

 

***

Grupa Kapitałowa Work Service S.A. świadczy usługi w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalizuje się w poszukiwaniu i rekrutacji wykwalifikowanych pracowników, doradztwie personalnym,  pełnym outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami i procesami pomocniczymi w przedsiębiorstwach oraz oferowaniem rozwiązań opartych o wykorzystanie umów o pracę tymczasową. Grupa Kapitałowa Work Service S.A. jest największą firmą usługową na polskim rynku HR, prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów i przedstawicielstw oraz za granicą w pięciu krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Work Service działa od 1999 roku, a dzięki długoletniej współpracy z największymi pracodawcami w kraju i za granicą posiada pełną wiedzę na temat rynku pracy i kompleksowych rozwiązań wspomagających zarządzanie. Już ponad 1200 firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie, doceniając doświadczenie, profesjonalizm i indywidualne podejście. Każdego roku dzięki Work Service zatrudnienie znajduje blisko 100 tysięcy osób.

 

Więcej informacji:

Rzecznik Prasowy: Krzysztof Inglot,

tel. 508 040 345,

krzysztof.inglot@workservice.pl

 

Pobierz PDF:

do góry

Kontakt
dla mediów

Biuro prasowe

Rzecznik prasowy

Andrzej Kubisiak


Andrzej Kubisiak

tel. +[48] 512 176 030
andrzej.kubisiak@workservice.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×