Uwaga! Work Service ostrzega, przed fałszywymi ofertami pracy na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych,
w których przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych.

Dowiedz się więcej
Relacje inwestorskie
> Strona główna > Centrum prasowe > Informacje prasowe > Ekspert HR komentuje > 30 milionów na pilną pomoc bezrobotnym

30 milionów na pilną pomoc bezrobotnym

Do 30 milionów złotych Minister Pracy i Polityki Społecznej przekaże na walkę z bezrobociem. Tym razem ministerstwo sięga po innowacyjne rozwiązanie. Sfinansuje współpracę agencji zatrudnienia z Urzędami Pracy. Pilotażowy program ruszy w ciągu najbliższych tygodni.

- Zaangażowanie agencji zatrudnienia oraz organizacji pozarządowych do eliminacji problemu długotrwałego bezrobocia to krok w dobrym kierunku – mówi Tomasz Hanczarek Prezes Zarządu Work Service S.A., największej firmy działającej na rynku HR w Polsce.
 – Główną przewagą agencji nad Urzędami Pracy jest ich wyższa efektywność oraz brak biurokracji. Prywatne agencje muszą same walczyć o przetrwanie, dlatego są elastyczne, wypracowały skuteczne metody działania i sprawnie poruszają się na rynku pracy – dodaje Hanczarek.

 

Pilotażowy program inicjowania współpracy Urzędów Pracy z agencjami zatrudnienia rozpisany jest na lata 2012-2014 i obejmie 3 województwa: Mazowieckie, Podkarpackie oraz Dolnośląskie. Każde z nich otrzyma do 10 mln zł pochodzących z Funduszu Pracy.

 

- Nowatorskie rozwiązanie zaproponowane przez Ministerstwo Pracy to szansa dla wielu Polaków. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że duża liczba bezrobotnych po miesiącach bezskutecznego poszukiwania zajęcia za pośrednictwem Urzędów Pracy trafia do agencji zatrudnienia i dopiero tam znajduje odpowiednią ofertę – mówi Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków spółki Work Service. – Ważne jest też indywidualne podejście i psychologiczne wsparcie, którego nie mogą zaoferować Urzędy Pracy ze względu na ogromną liczbę petentów przypadającą na jednego pracownika – dodaje Inglot. 

 

W czasach obecnej dekoniunktury agencje pełnią szczególnie ważną rolę. Obniżają koszty zatrudnienia i zapewniają większą elastyczność pracodawcom, dzięki czemu zwiększa się ich skłonność do zatrudniania. Muszą działać szybciej dając, jeśli to potrzebne, możliwość przeszkolenia i zmiany kompetencji. Jeśli projekt powiedzie się, ma szansę na stałe zagościć w planach Ministerstwa Pracy.

 

- Agencje powinny działać przede wszystkim szybko, aby nie pozwolić bezrobotnemu popaść w tzw. stan trwałego bezrobocia. Według różnych analiz osoba, która pozostaje bez pracy powyżej 6 miesięcy zaczyna tracić posiadane umiejętności i kompetencje, nie mówiąc o kondycji psychicznej związanej z utratą pracy. Duże ogólnopolskie agencje zatrudnienia dają szanse na znalezienie pracy w innym powiecie lub województwie - oczywiście pomagając w dojazdach pracownikowi. Jeśli to nie wystarczy, możemy wysyłać osoby w inne regiony polski, pomagać w akomodacji czy nawet zaproponować oferty pracy z zagranicy - mówi Inglot.

 

Dzięki programowi zatrudnienie może znaleźć 3 000 osób.

 

***

 

 

Grupa Kapitałowa Work Service świadczy usługi w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.  Specjalizuje się w poszukiwaniu i rekrutacji wykwalifikowanych pracowników, doradztwie personalnym,  pełnym outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami i procesami pomocniczymi w przedsiębiorstwach oraz oferowaniem rozwiązań opartych o wykorzystanie umów o pracę tymczasową. Grupa Kapitałowa Work Service jest największą firmą usługową na polskim rynku usług personalnych, prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów i przedstawicielstw oraz za granicą w siedmiu krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Work Service działa od 1999 roku, a dzięki długoletniej współpracy z największymi pracodawcami w kraju i za granicą posiada pełną wiedzę na temat rynku pracy i kompleksowych rozwiązań wspomagających zarządzanie. Już ponad 2000 firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie, doceniając doświadczenie, profesjonalizm i indywidualne podejście. Każdego roku dzięki Work Service zatrudnienie znajduje blisko 150 tysięcy osób. Work Service jest pierwszą spółką z sektora usług personalnych notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Więcej informacji:

Krzysztof Inglot,

Dyrektor Działu Rozwoju Rynków, Work Service S.A.

tel. 508 040 345,

krzysztof.inglot@workservice.pl

do góry

Kontakt
dla mediów

Biuro prasowe

Rzecznik prasowy

Andrzej Kubisiak


Andrzej Kubisiak

tel. +[48] 512 176 030
andrzej.kubisiak@workservice.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×